پیش از این در مورد بهبود رتبه سئوی وردپرس به کمک افزونه محبوب yoast صحبت کرده بودم، اما اینبار یواست نسخه 11 با تغییرات شگفت انگیزی روی کار آمده است.

آیا در مورد نشانه گذاری محتوا یا schema markup در وردپرس اطلاعی دارید؟ آیا می دانید استفاده از نشانه گذاری محتوا تا چه اندازه می تواند بر روی افزایش ورودی موتورهای جستجوی شما موثر باشد؟

پیش از ارائه yoast seo 11 نیز این افزونه از قابلیت نشانه گذاری محتوا پشتیبانی می کرد، اما در این نسخه به طور کامل schema.org را بازنویسی کرده است.

در این مقاله از وردپرس نارنجی در مورد امکانات این نسخه بیشتر صحبت می کنم.

چرا یواست نسخه 11 منتشر شده است؟

گوگل از یک موتور جستجوی ساده به یک موتور جستجوی اکتشاف گر تبدیل می شود و برای این موتور جستجو بسیار مهم است که شما در مورد چه محتوایی صحبت می کنید.

گوگل سعی می کند بهترین و مرتبط ترین نتایج را به کاربران نمایش دهد و به همین دلیل استفاده از نشانه گذاری محتوا بیش از پیش مهم تلقی خواهد شد.

در پشت صحنه نسخه جدید یواست، قابلیت Entity Graph اضافه شده است که باعث می شود گوگل متوجه شود که دقیقا سایت شما در چه موضوعی فعالیت می کند.

Entity Graph ها در yoast seo 11 باعث ارائه یک توضیح در مورد سایت و صفحات مختلف آن می شوند.  در این حالت به راحتی موتورهای جستجو در مورد مفهوم وب سایتتان اطلاعات به دست می آورند.

یکی از مشکلات قدیمی استفاده از داده های ساختار یافته این بود که استفاده از کد مورد نظر، نیازمند مهارت بود؛ اما در یواست نسخه ۱۱ پیشرفت چشم گیری در این زمینه حاصل شده است.

در این نسخه برای استفاده از نشانه گذاری محتوا در وب سایتتان لازم نیست کار خاصی انجام دهید، صرفا فیلدهایی که افزونه از شما می خواهد را پر می کنید و به راحتی این فرآیند را طی خواهید کرد.

تیم توسعه دهنده Yoast با همکاری تعدادی از مهندسین گوگل، بر روی چگونگی پیاده سازی نشانه گذاری اسکیما و همچنین چگونگی استفاده موثر وردپرس از این نشانه گذاری کار کردند. نتیجه این تلاش بی وقفه، افزونه‌ای تمام و کمال و در عین حال انعطاف پذیر برای وردپرس بوده است.

Yoast seo 11 در این نسخه به همراه کدهای نشانه گذاری محتوا بازنویسی شده است. این نسخه از افزونه از مفهومی برای استفاده از داده های ساختار یافته استفاده می‌کند که با بقیه متفاوت است.

اما آیا این تغییرات بر روی افزونه های جانبی yoast هم تاثیر می گذارند؟

افزونه Local SEO

برای این افزونه نیز وجود نشانه گذاری محتوا ضروری است. با ثبت اطلاعات در حساب Google My Business نیز می‌توانید کار گوگل را برای شناسایی موضوع اصلی کسب و کارتان راحت تر کنید.

تغییرات در افزونه های جانبی سئو
افزونه لوکال سئو

در Local SEO جدید که همراه با یواست سئو نسخه 11 ارائه شده است، می توانید مکان های چندگانه اضافه کنید.

افزونه WooCommerce SEO

در نسخه جدید این افزونه نیز از نشانه گذاری محتوا استفاده شده است. در این نسخه داده های schema اطلاعات فروشنده ها با محصولات مرتبط هستند.

تغییرات در افزونه های جانبی سئو
افزونه سئوی ووکامرس

افزونه News SEO

در نسخه جدید این افزونه، به صورت خودکار هر مقاله به NewsArticle تبدیل می شود. همچنین سال انتشار و کپی رایت نویسنده مقاله نیز به اطلاعات schema اضافه خواهد شد.

تیم توسعه دهنده افزونه Yoast SEO در تلاش است تا بتواند بلوک هایی را برای اضافه کردن نشانه گذاری محتوا در نوشته و برگه ها ایجاد کند. به این ترتیب به راحتی می توانید برای محتواهای خود نشانه گذاری محتوا را انجام دهید.

همین الان برای افزایش و بهبود رتبه خود در موتورهای جستجو، نسخه yoast seo 11 را نصب کنید و یا یواست خود را به روزرسانی نمایید.

ترجمه و اقتباس از : Yoast.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *