از نسخه 2 ووکامرس پس از پرداخت کاربران باید منتظر تایید پرداخت از طرف مدیر سایت باشند، اما با تایید خودکار سفارشات ووکامرس می توانید این بازه زمانی را حذف کنید.

برای مثال فرض کنید کاربری از شما محصول دانلودی تهیه کند، اما این محصول تا زمانی که شما سفارش و پرداخت وی را تایید نکنید در دسترس مشتری نخواهد بود.

اگر از این ویژگی ووکامرس راضی نیستید و می خواهید امکان تایید خودکار سفارشات ووکامرس را در فروشگاه خود داشته باشید، ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی را دنبال کنید.

تایید خودکار سفارشات ووکامرس

برای اینکه بتوانید تایید سفارشات در ووکامرس را به صورت اتوماتیک انجام دهید، دو روش پیش روی شما قرار دارد. یکی از این روش های استفاده از کدهای وردپرس و دیگری استفاده از افزونه ای محبوب است.

از آنجایی که برای اغلب افراد استفاده از افزونه روش ساده تری است، ابتدا افزونه مناسب تایید خودکار سفارشات ووکامرس را معرفی کرده و در ادامه روش کدنویسی را آموزش می دهم.

پس اگر علاقه ای به نصب افزونه ندارید، مستقیما روش دوم را دنبال کنید.

اتوماتیک سازی تایید سفارشات با افزونه Autocomplete WooCommerce Orders

افزونه ای که برای تایید خودکار سفارشات ووکامرس معرفی می کنم، با عنوان Autocomplete WooCommerce Orders در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 8.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 5 ستاره کامل را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای تایید خودکار سفارشات ووکامرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Autocomplete WooCommerce Orders

پس از نصب و فعال سازی افزونه تب جدیدی با عنوان Autocomplete Orders در بخش ووکامرس >> پیکربندی شما ظاهر می شود که در آن می توانید تایید خودکار سفارشات ووکامرس را فعال یا غیرفعال کنید.

تنظیمات افزونه Autocomplete WooCommerce Orders
تنظیمات افزونه

در این بخش با کمک گزینه Mode، می توانید تایید خودکار سفارشات را غیرفعال کنید، برای محصولات خاص فعال کنید و یا برای همه محصولات فعال نمایید.

پس از ذخیره تغییرات تایید خودکار سفارشات ووکامرس با توجه به پیکربندی شما صورت خواهد گرفت.

اتوماتیک سازی تایید سفارشات با کدهای وردپرس

برای تایید خودکار سفارشات ووکامرس با کمک کدهای وردپرس، باید تغییراتی را در فایل فانکشن پوسته نصبی خود ایجاد نمایید. پس قبل از هر کاری حتما از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes رفته و پوشه قالب نصبی خود را باز کنید.

در این پوشه فایلی با عنوان functions.php را ویرایش کنید و قطعه کد زیر را برای تایید خودکار سفارشات ووکامرس در جای مناسبی از آن قرار دهید.

/**

* Auto Complete all WooCommerce orders.

*/

add_action( 'woocommerce_thankyou', 'custom_woocommerce_auto_complete_order' );

function custom_woocommerce_auto_complete_order( $order_id ) {

if ( ! $order_id ) {

return;

}

$order = wc_get_order( $order_id );

$order->update_status( 'completed' );
}

پس از ذخیره تغییرات دیگر نیازی به تایید سفارشات به صورت دستی نخواهد بود و تایید خودکار سفارشات ووکامرس صورت می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *