با راه اندازی سیستم چند فروشندگی یا مارکت پلیس در وردپرس به راحتی می توانید با فروش محصولات و خدمات سایر افراد در بستر وب سایت خود، کسب درآمد کنید.

پیش از این در مورد افزونه های محبوب دیگر برای راه اندازی سیستم بازار در ووکامرس صحبت کرده بودم، مانند دکان که یکی از محبوب ترین افزونه ها برای راه اندازی سیستم چند فروشندگی است.

اما به غیر از دکان یکی دیگر از افزونه های مفید، کاربردی و پرطرفدار برای راه اندازی مارکت پلیس در ورپرس را در این آموزش از وردپرس نارنجی معرفی خواهم کرد.

ایجاد مارکت پلیس در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد یک بازار آنلاین در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان WC Marketplace در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تاکنون با بیش از 10.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.8 را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ایجاد مارکت پلیس در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه WC Marketplace

پس از نصب و فعال سازی افزونه به طور خودکار به صفحه پیکربندی سریع مانند تصویر زیر هدایت خواهید شد.

پیکربندی افزونه WC Marketplace
پیکربندی سریع افزونه

در این صفحه می توانید کار پیکربندی را برای ایجاد ماکت پلیس در وردپرس ادامه دهید و یا با کلیک روی دکمه الان نه به پیشخوان خود برگردید.

راه اندازی فروشگاه

با کلیک روی دکمه بزن بریم! مانند تصویر بالا به صفحه راه اندازی فروشگاه هدایت می شوید. همانطور که مشاهده می کنید، در این مرحله می توانید عبارت دلخواه خود را برای آدرس صفحه فروشنده وارد نمایید و همچنین امکان فروش یک محصول با چند فروشنده را فعال کنید.

راه اندازی کمیسیون
راه اندازی کمیسیون در مارکت پلیس

پس از پیکربندی دلخواه روی دکمه ادامه کلیک کنید تا مانند تصویر بالا به مرحله راه اندازی کمیسیون هدایت شوید. مقدار کمیسیون دلخواه را برای دریافت از هر فروش در ماکرت پلیس در وردپرس وارد کرده و روی دکمه ادامه کلیک کنید.

مدیریت پرداخت ها در پیکربندی مارکت پلیس
مدیریت پرداخت ها

مرحله بعدی، مدیریت پرداخت ها است. در این بخش می توانید تعیین کنید کمیسیون پرداخت ها به صورت اتوماتیک پرداخت شود و همچنین شیوه پرداخت را تعیین نمایید. علاوه بر این می توانید تعیین کنید که فروشندگان بتواند در خواست عدم دریافت کمیسیون برای شما ارسال کنند.

قابلیت های مارکت پلیس
پیکربندی قابلیت ها

در محله بعدی از ساخت مارکت پلیس در وردپرس، می توانید قابلیت ایجاد و ویرایش محصول، ایجاد و ویرایش کد تخفیف و … را برای فروشندگان خود ایجاد کنید.

اتمام مرحله پیکربندی سریع
اتمام پیکربندی سریع

در نهایت با تکمیل فرآیند پیکربندی افزونه WC Marketplace، با صفحه ای مانند تصویر بالا روبرو خواهید شد. در این مرحله می توانید به پیشخوان خود برگردید و تنظیمات افزونه را بررسی کنید و یا با کلیک روی دکمه فرم ثبت نام فروشنده را ایجاد نمایید.

مشاهده کمیسیون ها
کمیسیون ها

در پیشخوان شما پس از فعال سازی افزونه WC Marketplace، منویی با عنوان WCMp ظاهر می شود که تمام بخش های مارکت پلیس خود را می توانید از طریق آن مشاهده و مدیریت نمایید.

کمیسیون ها

در این زیر منو می توانید تمام کمیسیون ها را مشاهده و مدیریت نمایید.

اعلانات
اطلاعیه ها

اطلاعیه ها

در این بخش با کلیک روی دکمه Add New برای فروشندگان خود اطلاعیه ایجاد نمایید و برای آن ها هشدار ارسال کنید.

آموزش در مارکت پلیس
آموزش ها

آموزش

اگر فکر می کنید فروشندگان شما نیاز به آموزش دارند، تمام آموزش های مورد نیاز آن ها را در این بخش قرار دهید.

تنظیمات فروشندگان
فروشندگان در مارکت پلیس

فروشندگان

تمام فروشندگان مارکت پلیس خود در وردپرس را می توانید در این بخش مشاهده و مدیریت کنید.

گزارشات
گزارشات مارکت پلیس

گزارشات

با کلیک روی این زیر منو، به صفحه گزارشات ووکامرس و بخش مارکت پلیس از افزونه WC Marketplace هدایت می شوید. در این صفحه می توانید گزارشات مربوط به بازار خود را مشاهده نمایید.

تنظیمات

این زیر منو خود شامل چهار تب دیگر می شود. برخی از این تنظیمات را در مرحله پیکربندی سریع انجام دادید. اما برخی دیگر را در این بخش باید تنظیم کنید.

تنظیمات عمومی
تنظیمات عمومی مارکت پلیس

تب عمومی

در این تب می توانید تنظیمات مربوط به فروشندگان، یک محصول و چند فروشنده، پشتیبانی برای محصولات، بازبینی محصولات فروشندگان، سیاست ها و … را شخصی سازی کنید.

تنظیمات سیاست ها
تنظیمات سیاست ها

در بخش سیاست ها از تب عمومی می توانید متن های مورد نظر خود را برای سیاست حمل و نقل، سیاست باز پرداخت وجه، سیاست لغو خرید و … را وارد کنید.

تب فروشنده

این تب خود شامل سه بخش مجزا می باشد. در این تب می توانید اطلاعات مورد نیاز برای فروشندگان در مارکت پلیس در وردپرس را شخصی ساز یکنید.

ویرایش فرم ثبت نام فروشنده
فرم ثبت نام فروشنده در مارکت پلیس

در بخش ثبت نام فروشنده مانند تصویر بالا، می توانید فرم ثبت نام فروشنده را سفارشی سازی کنید. برای این منظور روی هر فیلد فرم کلیک کنید تا بخش تنظیمات و ویرایش آن ظاهر شود و سپس تغییرات دلخواه را وارد کنید.

صفحات فروشندگان
صفحات فروشندگان

در بخش صفحات فروشندگان لازم نیست تغییرات خاصی اعمال کنید، دو برگه به طور پیش فرض ایجاد شده به طور پیش فرض برای صفحات فروشندگان انتخاب شده اند.

ظاهر فروشنده
تنظیمات ظاهر فروشنده در مارکت پلیس

در نهایت در بخش ظاهر فروشنده نیز می توانید برای بخش فروشگاه فروشندگان، تنظیمات دلخواه را وارد نمایید. تنظیماتی از قبیل لوگوی سایت، طرح رنگ داشبورد و قالب صفحه فروشنده در این بخش قابل تنظیم هستند.

تنظیمات مناسب برای دو تب دیگر از مارکت پلیس در وردپرس، در بخش پیکربندی سریع انجام شدند؛ بنابراین از پرداختن مجدد به آن ها صرف نظر می کنم.

اکنون فروشندگان شما می توانند در مارکت پلیس در وردپرس شما ثبت نام کرده و محصولات خود را به فروش برسانند. شما نیز مطابق تنظیمات انجام شده می توانید پروسانت خود را دریفات کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *