افزونه های ووکامرس

مارکت پلیس در وردپرس با افزونه WC Marketplace

با راه اندازی سیستم چند فروشندگی یا مارکت پلیس در وردپرس به راحتی می توانید با فروش محصولات و خدمات سایر افراد در بستر وب سایت خود، کسب درآمد کنید.

پیش از این در مورد افزونه های محبوب دیگر برای راه اندازی سیستم بازار در ووکامرس صحبت کرده بودم، مانند دکان که یکی از محبوب ترین افزونه ها برای راه اندازی سیستم چند فروشندگی است.

اما به غیر از دکان یکی دیگر از افزونه های مفید، کاربردی و پرطرفدار برای راه اندازی مارکت پلیس در ورپرس را در این آموزش از وردپرس نارنجی معرفی خواهم کرد.

ایجاد مارکت پلیس در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد یک بازار آنلاین در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان WC Marketplace در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تاکنون با بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۸ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ایجاد مارکت پلیس در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه WC Marketplace

پس از نصب و فعال سازی افزونه به طور خودکار به صفحه پیکربندی سریع مانند تصویر زیر هدایت خواهید شد.

پیکربندی افزونه WC Marketplace
پیکربندی سریع افزونه

در این صفحه می توانید کار پیکربندی را برای ایجاد ماکت پلیس در وردپرس ادامه دهید و یا با کلیک روی دکمه الان نه به پیشخوان خود برگردید.

راه اندازی فروشگاه

با کلیک روی دکمه بزن بریم! مانند تصویر بالا به صفحه راه اندازی فروشگاه هدایت می شوید. همانطور که مشاهده می کنید، در این مرحله می توانید عبارت دلخواه خود را برای آدرس صفحه فروشنده وارد نمایید و همچنین امکان فروش یک محصول با چند فروشنده را فعال کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
اسلایدر واکنش گرا در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Product Slider Carousel
راه اندازی کمیسیون
راه اندازی کمیسیون در مارکت پلیس

پس از پیکربندی دلخواه روی دکمه ادامه کلیک کنید تا مانند تصویر بالا به مرحله راه اندازی کمیسیون هدایت شوید. مقدار کمیسیون دلخواه را برای دریافت از هر فروش در ماکرت پلیس در وردپرس وارد کرده و روی دکمه ادامه کلیک کنید.

مدیریت پرداخت ها در پیکربندی مارکت پلیس
مدیریت پرداخت ها

مرحله بعدی، مدیریت پرداخت ها است. در این بخش می توانید تعیین کنید کمیسیون پرداخت ها به صورت اتوماتیک پرداخت شود و همچنین شیوه پرداخت را تعیین نمایید. علاوه بر این می توانید تعیین کنید که فروشندگان بتواند در خواست عدم دریافت کمیسیون برای شما ارسال کنند.

قابلیت های مارکت پلیس
پیکربندی قابلیت ها

در محله بعدی از ساخت مارکت پلیس در وردپرس، می توانید قابلیت ایجاد و ویرایش محصول، ایجاد و ویرایش کد تخفیف و … را برای فروشندگان خود ایجاد کنید.

اتمام مرحله پیکربندی سریع
اتمام پیکربندی سریع

در نهایت با تکمیل فرآیند پیکربندی افزونه WC Marketplace، با صفحه ای مانند تصویر بالا روبرو خواهید شد. در این مرحله می توانید به پیشخوان خود برگردید و تنظیمات افزونه را بررسی کنید و یا با کلیک روی دکمه فرم ثبت نام فروشنده را ایجاد نمایید.

مشاهده کمیسیون ها
کمیسیون ها

در پیشخوان شما پس از فعال سازی افزونه WC Marketplace، منویی با عنوان WCMp ظاهر می شود که تمام بخش های مارکت پلیس خود را می توانید از طریق آن مشاهده و مدیریت نمایید.

کمیسیون ها

در این زیر منو می توانید تمام کمیسیون ها را مشاهده و مدیریت نمایید.

اعلانات
اطلاعیه ها

اطلاعیه ها

در این بخش با کلیک روی دکمه Add New برای فروشندگان خود اطلاعیه ایجاد نمایید و برای آن ها هشدار ارسال کنید.

آموزش در مارکت پلیس
آموزش ها

آموزش

اگر فکر می کنید فروشندگان شما نیاز به آموزش دارند، تمام آموزش های مورد نیاز آن ها را در این بخش قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید :
انتقال اطلاعات از پرستاشاپ به ووکامرس با افزونه FG PrestaShop to WooCommerce
تنظیمات فروشندگان
فروشندگان در مارکت پلیس

فروشندگان

تمام فروشندگان مارکت پلیس خود در وردپرس را می توانید در این بخش مشاهده و مدیریت کنید.

گزارشات
گزارشات مارکت پلیس

گزارشات

با کلیک روی این زیر منو، به صفحه گزارشات ووکامرس و بخش مارکت پلیس از افزونه WC Marketplace هدایت می شوید. در این صفحه می توانید گزارشات مربوط به بازار خود را مشاهده نمایید.

تنظیمات

این زیر منو خود شامل چهار تب دیگر می شود. برخی از این تنظیمات را در مرحله پیکربندی سریع انجام دادید. اما برخی دیگر را در این بخش باید تنظیم کنید.

تنظیمات عمومی
تنظیمات عمومی مارکت پلیس

تب عمومی

در این تب می توانید تنظیمات مربوط به فروشندگان، یک محصول و چند فروشنده، پشتیبانی برای محصولات، بازبینی محصولات فروشندگان، سیاست ها و … را شخصی سازی کنید.

تنظیمات سیاست ها
تنظیمات سیاست ها

در بخش سیاست ها از تب عمومی می توانید متن های مورد نظر خود را برای سیاست حمل و نقل، سیاست باز پرداخت وجه، سیاست لغو خرید و … را وارد کنید.

تب فروشنده

این تب خود شامل سه بخش مجزا می باشد. در این تب می توانید اطلاعات مورد نیاز برای فروشندگان در مارکت پلیس در وردپرس را شخصی ساز یکنید.

ویرایش فرم ثبت نام فروشنده
فرم ثبت نام فروشنده در مارکت پلیس

در بخش ثبت نام فروشنده مانند تصویر بالا، می توانید فرم ثبت نام فروشنده را سفارشی سازی کنید. برای این منظور روی هر فیلد فرم کلیک کنید تا بخش تنظیمات و ویرایش آن ظاهر شود و سپس تغییرات دلخواه را وارد کنید.

صفحات فروشندگان
صفحات فروشندگان

در بخش صفحات فروشندگان لازم نیست تغییرات خاصی اعمال کنید، دو برگه به طور پیش فرض ایجاد شده به طور پیش فرض برای صفحات فروشندگان انتخاب شده اند.

ظاهر فروشنده
تنظیمات ظاهر فروشنده در مارکت پلیس

در نهایت در بخش ظاهر فروشنده نیز می توانید برای بخش فروشگاه فروشندگان، تنظیمات دلخواه را وارد نمایید. تنظیماتی از قبیل لوگوی سایت، طرح رنگ داشبورد و قالب صفحه فروشنده در این بخش قابل تنظیم هستند.

این مطلب را از دست ندهید :
محاسبه هزینه ارسال بر اساس وزن محصول در ووکامرس با افزونه WooCommerce Weight Based Shipping

تنظیمات مناسب برای دو تب دیگر از مارکت پلیس در وردپرس، در بخش پیکربندی سریع انجام شدند؛ بنابراین از پرداختن مجدد به آن ها صرف نظر می کنم.

اکنون فروشندگان شما می توانند در مارکت پلیس در وردپرس شما ثبت نام کرده و محصولات خود را به فروش برسانند. شما نیز مطابق تنظیمات انجام شده می توانید پروسانت خود را دریفات کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن