یکی از عمده ترین مشکلاتی که تازه کاران با آن مواجه می شوند، مشکل نصب نشدن افزونه در وردپرس می باشد که به یکی از دلایل عدم دسترسی های لازم در پیشخوان، کم بودن حجم آپلود و … ممکن است رخ دهد.

من در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی دلایل بروز خطا هنگام نصب افزونه در وردپرس را بررسی خواهم کرد و روش های حل مشکل نصب نشدن افزونه در وردپرس را آموزش خواهم داد.

مشکل نصب نشدن افزونه در وردپرس

اگر هنگام نصب افزونه ها در وردپرس با خطا مواجه می شوید، این خطا ممکن است به یکی از دلایل زیر رخ داده باشد:

در ادامه تمام دلایل بالا برای مشکل نصب نشدن افزونه در وردپرس را بررسی کرده و روش های برطرف کردن آن ها را نیز آموزش خواهم داد.

شما در wordpress.com  هستید

WordPress.com یک سرویس میزبانی برای وبلاگ است که نسخه محدودی از نرم افزارهای محبوب وردپرس موجود درون خود را به صورت رایگان ارائه می دهد. با مطالعه آموزش مقاله تفاوت WordPress.com و WordPress.org می توانید اطلاعات بیشتری در این مورد به دست بیاورید.

اگر کاربر WordPress.com هستید، تا زمانی که پلن خود را به تجاری با هزینه سالیانه 299 دلار ارتقا ندهید، نمی توانید افزونه ای را روی وب سایتتان نصب کنید.

پلن تجاری در wordpress.com
پلن تجاری

اگر نمی خواهید این هزینه سالیانه را پرداخت کنید، می توانید وبلاگ خود را از WordPress.com به wordpress.org منتقل کنید و به این ترتیب مشکل نصب نشدن افزونه در وردپرس حل خواهد شد و می توانید افزونه دلخواه خود را نصب کنید.

با خطای محدودیت حافظه مواجه شده اید

دومین دلیل رایج بروز مشکل نصب نشدن افزونه در وردپرس، محدودیت حافظه در وردپرس است. در این حالت شما می توانید منوی نصب افزونه ها در وردپرس و افزونه های مخزن وردپرس را مشاهده کنید، اما قادر به نصب افزونه نیستید.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس با زبان php نوشته شده است و در بعضی موارد برای اجرای دستورات خود با کمبود حافظه مواجه می شود، بنابراین باید اقدام به افزایش محدودیت حافظه php کنید.

برای این منظور ابتدا یک فایل پشتیبان از وب سایت خود تهیه نمایید و سپس در هاست خود و در مسیر نصب وردپرس فایل wp-config.php را ویرایش نمایید.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '256M');

با افزودن قطعه کد بالا به فایل wp-config.php سایت خود، مشکل نصب نشدن افزونه در وردپرس به علت محدودیت حافظه php رفع خواهد شد.

برای افزایش اصولی تر حافظه PHP وردپرس خود، می توانید آموزش افزایش محدودیت حافظه php در وردپرس را نیز مطالعه نمایید.

نقش کاربری شما محدود است

قبلا در مورد انواع نقش های کاربری در وردپرس صحبت کرده بودم، هر نقش کاربری دسترسی خاص خود را دارد و چنانچه نقش کاربری شما مدیریت سایت نباشد، نمی توانید افزونه ای نصب کنید و در پیشخوان منوی افزونه ها به شما نمایش داده نمی شود.

نقش محدود در پیشخوان وردپرس
مشکل نصب نشدن افزونه ها در وردپرس

در وردپرس شبکه هستید

قبلا در مورد نحوه راه اندازی و مدیریت چند سایت وردپرس بصورت شبکه صحبت کرده بودم، اگر در یک وردپرس شبکه باشید با مشکل نصب نشدن افزونه در وردپرس مواجه خواهید شد.

نصب افزونه در وردپرس شبکه
مشکل نصب نشدن افزونه در وردپرس شبکه

در وردپرس شبکه برای نصب افزونه های مورد نیاز باید روی سایت مورد نظر کلیک کرده و سپس مانند تصویر بالا روی زیر منوی افزونه ها کلیک کنید تا بتوانید افزونه مورد نظر را برای سایت دلخواهتان نصب نمایید.

در این آموزش دلایل عمده نصب نشدن افزونه در وردپرس بررسی شد، چنانچه با استفاده تمام موارد بالا باز هم نمی توانید در روی وب سایت وردپرسی خود افزونه نصب کنید، می توانید مشکل خود را با ما در وردپرس نارنجی مطرح کنید تا در صورت امکان مشکل شما را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *