بالاخره بعد از بررسی های تیم توسعه دهنده وردپرس و ارائه نسخه های بتا و همچنین پس از آن ارائه نسخه کاندیدای وردپرس، طبق پیش بینی ها دیروز در 17 اردیبهشت ماه 1398 وردپرس 5.2 منتشر شد و در دسترس عموم قرار گرفت.

قبل از به روزرسانی وردپرس حتما از وب سایتتان یک فایل پشتیبان تهیه کرده و اطمینان حاصل کنید نسخه پی اچ پی شما بالاتر از PHP 5.6.20 باشد، چرا که این ورژن روی نسخه های پایین تر کار نخواهد کرد.

برای وردپرس 5.2 ورژن پایگاه داده خود (نسخه پایگاه داده در wp-option موجود است) را به نسخه 44719 به روزرسانی کنید.

برای آپدیت خودکار وردپرس می توانید در پیشخوان خود به منوی پیشخوان >> به روزرسانی ها رفته و به طور مستقیم از این طریق وردپرس 5.2 را دریافت کنید.

همچنین می توانید با کلیک روی دکمه زیر نسخه 5.2 را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به صورت دستی وب سایت خود را به روزرسانی کنید.

دانلود وردپرس 5.2

همیشه از آخرین نسخه وردپرس در سیستم خود استفاده نمایید و سعی کنید از به روزرسانی های این سیستم عقب نمانید. در ادامه این مقاله از وردپرس نارنجی در مورد ویژگی های جدید وردپرس 5.2 صحبت می کنم.

وردپرس 5.2 منتشر شد

وردپرس 5.2 ابزارهای بسیار قدرتمندی را برای شناسایی و رفع مشکلات پیکربندی و خطاهای مهلک در اختیارتان قرار می دهد. اینکه شما یک توسعه دهنده وردپرس هستید و به افراد مختلف برای راه اندازی وب سایت وردپرسی کمک می کنید و یا اینکه مدیریت وب سایت وردپرسی خود را به عهده دارید، در هر صورت این ابزارها اطلاعات مناسبی برای کمک  شما در اختیارتان قرار می دهند.

بررسی سلامت وب سایت

با استفاده از ویژگی بررسی سلامت سایت که در نسخه وردپرس 5.1 معرفی شد، وردپرس 5.2 شامل دو صفحه جدید برای کمک به اشکال زدایی و بررسی مشکلات پیکربندی وب سایت می شود.

همچنین این نسخه فضای بیشتری را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد که می توانند اطلاعات مربوط به اشکال زدایی را مشاهده کنند. برای بررسی سلامت وب سایت خود به منوی ابزارها >> سلامت سایت رفته و خطاهای پیکربندی وب سایتتان را برطرف کنید.

ببرسی سلامت سایت در وردپرس 5.2
بررسی سلامت وب سایت در نسخه 5.2

محافظت از خطای PHP

این به روزرسانی متمرکز بر مدیرکل به شما اجازه تعمیر بدو‌ن خطر یا مدیریت خطاهای مهلک را بدون نیاز به اختصاص زمانی برای  توسعه می دهد.

با کمک این ویژگی می توانید به راحتی از وقوع صفحه سفید یا مرگ وردپرس جلوگیری کرده و علت خطاهای پوسته ها و افزونه ها را متوقف کنید.

بهبود وردپرس 5.2 برای همه

این به روزرسانی برای همه در دسترس است و عموم کاربران وردپرسی به راحتی از طریق پیشوان می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

همانطور که پیش از نیز توضیح دادم، سیزده آیکون جدید شامل اینستاگرام، مجموعه ای از آیکون های بادی پرس، و آیکون چرخنده زمین برای جهانی شدن وردپرس به این نسخه اضافه شده اند.

قابل توجه توسعه دهندگان

همانطور که در ابتدا نیز توضیح دادم، حداقل نگارش پشتیبانی شده برای وردپرس 5.2 نسخه PHP 5.6.20 می باشد. در وردپرس 5.2 می توانید به صورت امن از مزایای namespaces، توابع ناشناس، و … بهره مند شوید.

در این نسخه یک پوسته برگه جدید، یک تابع شرطی و دو کلاس CSS برای برگه حفظ ‌حریم خصوصی طراحی شده اند.

همچنین یک قلاب یا هوک جدید با عنوان wp_body_open ایجاد شده است که از کدهای قالب های شما در ابتدای تگ <body> محافظت می کند.

هم اکنون با به روزرسانی سیستم خود به وردپرس 5.2 از امکانات جدید آن استفاده کنید و لذت ببرید.

اقتباس از : مخزن وردپرس

2 پاسخ

  1. دمتون گررررررم بچه های وردپرس نارنجی زودتر از همه خبر انتشار نسخه جدید رو زدین
    پیشرفتتونو ببینم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *