همانطور که پیش از این در توضیح مفهوم سئو اشاره کردیم، مهم ترین عامل کسب موفقیت کسب و کارهای اینترنتی، پیروزی در مقابل موتورهای جستجو است. اما آیا سیستم وردپرس در سئو تاثیر می گذارد؟

انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای خوب تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت شما در سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو دارد. اما آیا سیستم وردپرس از نظر سئو یک سیستم مدیریت محتوای خوب محسوب می شود؟

در این آموزش از وردپرس نارنجی به بررسی تاثیر انتخاب وردپرس در سئوی سایت خواهیم پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید.

تشریح ساختار وردپرس

بدون اغراق می توان گفت وردپرس بهترین سیستم برای مدیریت محتواهای گوناگون می باشد. در وردپرس می توانید انواع صفحات و نوشته ها را با خواص گوناگون ایجاد و مدیریت کنید.

ساختار منظمی که در وردپرس هنگام ایجاد دسته بندی ها و برچسب ها برای محتواها بوجود می آوریم، در سایر سیستم های مدیریت محتوا در صورت وجود هم به خوبی وردپرس نیست.

وجود افزونه Yoast seo در وردپرس همان چیزی است که متخصصین سئو به دنبال آن هستند. موارد و الزاماتی مانند Noindex , Nofollow , Canonical و ده ها مورد دیگر در وردپرس به راحتی قابل انجام است.

تاثیر وردپرس در سئو سایت

سئوی داخلی سایت بیش از 30 درصد از کل فرآیند سئو را تشکیل می دهد. این موضوع اهمیت استفاده ار محتوا و ساختار سایت را نشان می دهد.

چنانچه قصد دارید از موتورهای جستجو رتبه های خوبی را به دست بیاورید، باید از سیستم مدیریت محتوای مناسبی استفاده کنید. چنانچه سیستم وردپرس از لحاظ فنی مناسب است، بهترین انتخاب برای راه اندازی وبسایت می باشد.

ویژگیهای شاخص و تاثیر گذار وردپرس در سئو سایت

در ادامه به بررسی ویژگی های مهم و تاثیرگذار وردپرس در سئو و بهبود موتورهای جستجو می پردازیم.

ساختار بسیار ایده آل از لحاظ فنی و آسانی کار با محیط وبسایت

وردپرس دارای ساختاری منظم، چه در محتوا و چه در پشت پرده یعنی کد نویسی است. از همان لحظه نصب وردپرس تا پیشرفته ترین مراحل توسعه، این سیستم به طور کامل تحت کنترل است. موارد زیر موجبات تاثیر وردپرس در سئو را فراهم می کنند:

وجود قالب های بسیار حرفه ای، زیبا و سازگار با سئو و کاربر پسند در وردپرس

یکی از نقاط قوت وردپرس وجود هزاران قالب بسیار خوب و کاربردی است که هر روزه توسط برنامه نویسان دنیای وردپرس آپدیت می شوند و بسیاری از آنها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرند.

به کمک قالب های وردپرس می توانید یک سایت تمام عیار و کامل در اختیار داشته باشید.

وجود افزونه های بسیار کاربردی به منظور بهینه سازی سایت نظیر Yoast SEO

در مخزن وردپرس افزونه های بسیار زیادی قرار گرفته اند که بسیاری از آنها نیز به صورت رایگان عرضه می شوند. یکی از این افزونه یواست سئو می باشد که تاثیر وردپرس در سئو را چندین برابر کرده است.

امکان مدیریت جزئیات بر روی تک تک صفحات سایت

یکی از بهترین امکانات در وردپرس امکان مدیریت اجزای هر صفحه بصورت انحصاری است. متاسفانه این موضوع در سایر سیستم های مدیریت محتوا حتی در صورت وجود نیز به اندازه وردپرس کامل و دقیق نیست.

وجود امکانات تکمیلی به منظور بهبود وضعیت و ساختار سایت

از آنجایی که سیستم محبوب وردپرس منبع باز بوده و برنامه نویسان زیادی در سرتاسر دنیا در حال نوشتن افزونه ها و قالبهای و امکانات اضافه برای این سیستم هستند، با هر به روزرسانی این سیستم امکانات جدید به آن اضافه خواهد شد که نه تنها در بهبود وضعیت ظاهری سایت تاثیر می گذارد بلکه در بهبود موتورهای جستجو نیز موثر خواهد بود.

امیدوارم که با خواندن این مقاله از تاثیر شگفت آور وردپرس در سئو و بهینه سازی سایت مطلع شده و جذب این سیستم مدیریت محتوا شوید. چنانچه شما هم تجربه استفاده از وردپرس و بهبود رتبه سایتتان را دارید، تجربه خود را با ما در وردپرس نارنجی در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *