قبلا در مقاله امکانات مخفی وردپرس، در مورد ویژگی مفید و مخفی زمان بندی کردن پست ها صحبت کرده بودم، اما زمان بندی کردن پست در وردپرس چیست و چگونه امکان پذیر خواهد بود؟

قرار دادن پست ها در بازه های زمانی یکسان و در واقع منظم بودن سایت برای موتورهای جستجو علی الخصوص گوگل بسیار مهم است و برای داشتن رتبه بالاتری در سئو، باید در روزها و ساعت های مشخصی در وب سایتتان پست منتشر کنید.

اما برای همه ما پیش آمده است که هر روز و در یک ساعت مشخص توانایی تولید محتوا و انتشار مطالب را نداشته باشیم و بخواهیم در برخی روزها به فعالیت دیگری مشغول باشیم.

در این موقعیت نمی توان از تولید محتوا و منظم بودن دست کشید، پس چاره کار چیست؟ شما باید در این مواقع از پست های زمان بندی شده استفاده کنید.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی در مورد نحوه زمان بندی کردن نوشته ها در وردپرس صحبت خواهم کرد.

زمان بندی کردن پست ها در وردپرس

یکی از امکانات منحصر به فرد وردپرس، قابلیت زمان بندی پست ها می باشد، شما برای زمان بندی کردن نوشته های خود و انتشار محتوای تولید شده در بازه زمانی خاص، نیاز به نصب هیچ افزونه ای ندارید.

این ویژگی یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد وردپرس است است که شما را قادر می سازد تنها با طی کردن چند مرحله ساده، پست های خود را زمان بندی کرده و در بازه زمانی دلخواه منتشر کنید.

در ادامه در مورد چرایی و نحوه زمان بندی کردن پست در وردپرس صحبت خواهم کرد.

چرا باید نوشت های خود را زمان بندی کنیم؟

همانطور که پیش از این نیز توضیح دادم، زمان انتشار مطالب در رتبه بندی گوگل تاثیر دارد و برای داشتن رتبه های بالاتر باید منظم بوده در بازه های زمانی یکسان محتوا منتشر کنید.

زمان بندی کردن پست در وردپس به شما کمک می کند حتی اگر در بازه های زمانی یکسان قادر به انتشار نوشته ها نیستید، بتوانید زمان انتشار را خودتان مشخص کنید.

نحوه زمان بندی کردن نوشته ها

برای استفاده از قابلیت زمان بندی، مانند آنچه در آموزش مدیریت نوشته ها در وردپرس توضیح دادم، ابتدا محتوای تولید شده در منوی نوشته ها >> افزودن نوشته وارد کنید و با ابزارهای سئو محتوای خود را بهبود دهید.

اما قبل از ذخیره پیش نویس، درست در باکس سمت چپ، می توانید به جای ذخیره پیش نویس یا انتشار، اقدام به زمان بندی کردن پست در وردپرس کنید.

از آنجایی که در حال حاضر بسیاری از افراد از ویرایشگر گوتنبرگ و بسیاری دیگر از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده می کنند، در ادامه نحوه زمان بندی نوشته ها را برای هر دو ویرایشگر توضیح خواهم داد.

در ویرایشگر گوتنبرگ

در این ویرایشگر و در سمت چپ، درست جایی است که شما می توانید جزئیات سند محتوای خود را ویرایش کنید. برای زمان بندی کردن پست در وردپرس در ویرایشگر گوتنبرگ، در این باکس و در گزینه انتشار روی لینک بی درنگ کلیک کنید تا مانند تصویر زیر باکس انتخاب تاریخ برای شما نمایان شود.

زمان بندی پست در وردپرس در گوتنبرگ
زمان بندی در گوتنبرگ

پس از انتخاب تاریخ انتشار، دکمه انتشار نوشته به دکمه زمان بندی تغییر نام می دهد و نوشته شما در تاریخ و زمان انتخاب شده به صورت خودکار منتشر می شود.

زمان بندی در گوتنبرگ
زمان بندی نوشته ها

در ویرایشگر کلاسیک

در ویرایشگر کلاسیک هم اوضاع به همین منوال است، اما با کمی تغییر در نوه نمایش همراه خواهد بود. اگر هنوز هم از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، برای زمان بندی کردن پست در وردپرس، در باکس انتشار در سمت چپ، گزینه انتشار را ویرایش کرده و تاریخ و زمان دلخواه را وارد کنید.

زمان بندی در کلاسیک
زمان بندی در ویرایشگر کلاسیک

پس از زدن دکمه قبول، دکمه انتشار به نام زمان بندی تغییر می کند و با فشردن آن نوشته شما زمان بندی می شود.

زمان بندی در ویرایشگر کلاسیک
زمان بندی نوشته ها

با زمان بندی کردن پست در وردپرس حتی در زمانی که در مصافرت هستید و یا دسترسی به سایتتان ندارید، می توانید وب سایتتان را آپدیت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *