در هر کاری ممکن است اشتباهی رخ دهد  این اشتباهات به ما درس می دهند تا یاد بگیریم کار خود را چگونه پیش ببریم. در مدت کار کردن با سیستم وردپرس و طراحی سایت برای افراد مختلف، با چند اشتباه رایج در وردپرس مواجه می شوم که اغلب صاحبان وب سایت های وردپرسی دچار آن می شوند.

همانطور که گفتم اشتباهات به ما درس می دهند و حتی سبب رشد ما نیز می شوند، اما با دوری کردن از اشتباهاتی که دیگران نیز به آن دچار شده اند، می توانیم در زمان و هزینه صرفه جویی کرده و سریع تر رشد کنیم.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، 13 اشتباه رایج در وردپرس را بررسی می کنم تا شما هم با آن ها آشنا شده و این موارد را در سایت خود پیاده سازی نکنید و سریع تر و راحت تر رشد کنید.

13 اشتباه رایج در وردپرس

پس از انتخاب وردپرس برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود، باید با محیط این سیستم کاملا آشنا شوید. پس از نصب و راه اندازی وردپرس، اقدامات ضروری را انجام دهید و از اشتباهاتی که در ادامه توضیح می دهم دوری کنید.

1.به طور منظم از وب سایتتان بک آپ تهیه نمی کنید

سالانه هزینه های بسیار هنگفتی صرف بازگردانی اطلاعات از دست رفته می شود. یکی از مهم ترین اشتباهات رایج در وردپرس، عدم بک آپ گیری از سایت است.

سایت شما ممکن است دچار حمله هکر ها شود و یا اینکه به هر دلیل دیگری اطلاعات آن از بین برود. بازگردانی اطلاعات از دست رفته هزینه و زمان زیادی را از شما می گیرد، گاهی نیز این اطلاعات هرگر قابل بازگشت نیستند.

بک آپ وردپرس
بک آپ گیری از وردپرس

پس باید هر چند وقت یکبار از وب سایت وردپرسی خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید. افزونه های بسیاری در مخزن وردپرس برای ایجاد خودکار فایل پشتیبان وجود دارند.

اما اشتباه رایج دیگر در وردپرس، عدم ذخیره فایل پشتیبان در فضای دیگری مانند فضای ابری است. اگر فایل پشتیبان خود را در فضای هاستینگ خود ذخیره کنید، در صورت از دست دادن اطلاعات سایت، اطلاعات بک آپ نیز از دست می روند.

بهتر است فایل های بک آپ را در سیستم خود و یا فضاهای ابری مانند Google Drive، Dropbox و … ذخیره کنید. افزونه UpdraftPlus به طور خودکار این کار را برای شما انجام می دهد.

2.عدم اتصال وردپرس به گوگل آنالیتیکس

اشتباه رایج در وردپرس که اغلب افراد فراموش می کنند، اتصال وردپرس به گوگل آنالیتیکس است.

گوگل آنالیتیکس
اتصال وردپرس به گوگل آنالیتیکس

راه اندازی وب سایت و انتشار محتوا در آن به تنهایی نمی تواند رشد کسب و کار شما را ممکن شود. شما باید نحوه رفتار کاربر، نحوه رسیدن کاربر به وب سایتتان و نحوه خروج او از سایت را بررسی کنید تا بتوانید با تحلیل های خود، کسب و کار اینترنتی را رشد دهید.

بهترین ابزار برای تحلیل بازدیدهای وردپرس، گوگل آنالیتیکس است. با مطالعه آموزش اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس، سایت خود را با کمک این ابزار تحلیل کنید.

3.صفحه تماس با ما ندارید!

بزرگترین اشتباه شما در استفاده از سایت، نداشتن راه ارتباطی است. مشتریان شما وارد سایتتان می شوند، اما نمی توانند با شما ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را مطرح کنند.

صفحه تماس با ما
تماس با ما

یکی از مهم ترین برگه ها در هر وب سایتی، برگه تماس با ما است. با ساخت برگه تماس با ما در وردپرس یک راه ارتباطی قوی میان خود و کاربرانتان ایجاد می کنید.

4.ایمیل مخاطبان خود را ندارید!

70 درصد از بازدیدکنندگان شما، دیگر به وب سایتتان برنمی گردند! اگر شما هیچ اطلاعاتی از آن ها نداشته باشید، فقط زمان خود را بیهوده برای داشتن وب سایت تلف کرده اید.

بازاریابی با ایمیل در وردپرس
دریافت ایمیل کاربران برای ایمیل مارکتینگ

نداشتن خبرنامه یا لیست ایمیل کاربران یکی دیگر از 13 اشتباه رایج در وردپرس است که اگر همین امروز خبرنامه وردپرسی خود را راه اندازی کنید، می توانید به سرعت فروشتان را افزایش دهید.

5.عدم استفاده از قالب ریسپانسیو

یکی از بدترین اشتباهاتی که در وردپرس می توانید مرتکب شوید، انتخاب پوسته ای بدون داشتن قابلیت واکنش گرایی یا ریسپانسیو است.

قالب ریسپانسیو
قالب واکنشگرا

امروزه اغلب کاربران با تلفن های هوشمند خود وارد دنیای اینترنت می شوند و اگر وب سایت شما برای این افراد به درستی نمایش داده نشود، از سایت شما بیرون می روند و بازدیدکننده و مشتری خود را از دست خواهید داد.

به طور دقیق نمی توان گفت چه نوع پوسته ای (تجاری یا رایگان، چندمنظوره، وبلاگی و …) برای شما مناسب است، اما به طور قطع باید از پوسته ای ریسپانسیو استفاده کنید.

6.وردپرس خود را آپدیت نمی کنید!

یکی دیگر از 13 اشتباه رایج در وردپرس، عدم توجه به پیام های به روزرسانی هسته وردپرس و افزونه و قالب ها است.

همانطور که در آموزش چرا باید وردپرس خود را به روزرسانی کنید، توضیح دادم؛ با هر به روزرسانی ویژگی جدیدی به وردپرس اضافه می شود و مشکلات آن برطرف می گردد. پس هرگز این اشتباه را مرتکب نشوید که وب سایت خود را آپدیت نکنید.

7.عدم توجه به قوانین سئو

اگر می خواهید مشتریان خود را به وب سایتتان هدایت کنید، باید به قوانین سئو احترام بگذارید و آن ها را رعایت کنید.

استفاده از سئو
استفاده از قوانین سئو

مواردی از جمله بهینه سازی تصاویر وردپرس، افزایش سرعت لود، استفاده مناسب از دسته بندی ها و برچسب ها، پیکربندی مناسب پیوندهای یکتا و … اگر رعایت نشوند، رتبه شما را در نتایج جستجو تحت تاثیر قرار خواهند داد و جزو 13 اشتباه رایج در وردپرس به شما می آیند.

8.رعایت تفاوت برگه و نوشته

بسیاری از تازه کاران دنیای وردپرس، نوشته های خود را به عنوان برگه منتشر می کنند. در حالی که برگه ها در وردپرس مطالب ایستایی هستند که اغلب به روزرسانی نمی شوند، اما نوشته در واقع همان پست های روزانه ما در وب سایت هستند که باید حداقل ماهیانه به روزرسانی شوند.

تفاوت برگه و نوشته
تفاوت بین برگه و نوشته

یکی دیگر از اشتباهات رایج در وردپرس، عدم توجه به تفاوت برگه ها و نوشته ها در وردپرس و به کارگیری نادرست آن ها است.

9.استفاده بیش از حد از افزونه ها

افزونه ها یا پلاگین ها به وب سایت وردپرسی شما قدرتی دو چندان می دهند، اما نباید از آن ها بیش از حد استفاده کرد.

اشتباه رایج در وردپرس استفاده بیش از حد از افزونه هایی است که عملا برای شما کاربردی ندارند. افزونه هایی که استفاده نمی کنید را غیرفعال کنید و اجازه ندهید افزونه های غیرفعال بر روی سایت شما باقی بمانند.

بسیاری از افراد نیز از منابع نامعتبر افزونه و پوسته دانلود می کنند. تنها منبع معتبر برای دانلود پلاگین و قالب، مخزن وردپرس است. افزونه ها و قالب های تجاری را نیز حتما از فروشگاه های معتبر خریداری و دانلود نمایید.

10.نادیده گرفتن امنیت وردپرس

یکی دیگر از اشتباهات مهلک و خطرناک صاحبان کسب و کارهای اینترنتی، نادیده گرفتن امنیت سایت است.

برخی افراد گمان می کنند چون وب سایت کوچکی دارند، کسب و کار آن ها در خطر نیست و هکرها به سایتشان نفوذ نمی کنند.

امنیت وردپرس
تامین امنیت سایت

اما این را بدانید که یک حمله به سایت شما می تواند تمام اطلاعات سایت را از بین برده و حتی سبب سرقت اطلاعات مشتریان شما شود. در این حالت باید هزینه و زمان زیادی را صرف خسارات وارده بکنید.

پس از این اشتباه رایج در وردپرس پرهیز کرده و تمام تلاش خود را برای افزایش امنیت سایتتان بکنید.

11.گوگل سرچ کنسول ندارید!

Google Search Console یک ابزار رایگان است که به شما دسترسی می دهد سایت خود را در نتایج جستجو بررسی کنید و مشکلات آن را برطرف نمایید.

ابزار گوگل کنسول
ابزار کنسول گوگل

استفاده از این ابزار در تعیین استراژی رشد کسب و کار اینترنتی بسیار مهم است. اگر از این ابزار استفاده نکنید، یعنی تمام اطلاعات مهمی را که می توانید در اختیار داشته باشید را از دست خواهید داد!

پس از این اشتباه رایج در وردپرس نیز دوری کنید و هرچه سریع تر با کمک آموزش اتصال وردپرس به کنسول گوگل، از اطلاعاتی که این ابزار در اختیار شما قرار می دهد استفاده نمایید.

12.انتشار سایتی که هنوز آماده نیست!

اگر در حال تعمیر سایتتان هستید و هنوز آماده رونمایی نیستید، سایت وردپرسی خود را در دید عموم قرار ندهید. حتی می توانید جستجوی گوگل را نیز در بازه تعیرات متوقف کنید.

برای اینکه سایت شما در هنگام ایجاد در دسترس عموم نباشد، می توانید صفحه ساخت و تعمیر در وردپرس ایجاد نمایید.

13.وقتی برای یادگیری وردپرس نمی گذارید!

وردپرس به عنوان سیستمی متن باز برای تمام افرادی که بدون دانش برنامه نویسی می خواهند وب سایت خود را داشته باشند، مناسب است.

کار کردن با این سیستم بسیار راحت خواهد بود و شما را از دادن هزینه های زیاد برای طراحی و پشتیبانی بی نیاز می کند. پس همین امروز با این سیستم قدرتمند آشنا شوید و خودتان سایت وردپرسی خودتان را راه اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *